Bugun...
SON DAKİKA

Mısır'da İdam Edilen Gencin Kızına Yazdığı Mektup: Seni Cennetin Kapısında Bekleyeceğim

Mısır'da geçen hafta idam edilen 9 gençten biri olan Ahmed Taha Vahdan küçük kızına yazdığı mektupta, "Seni veda ve ayrılıkların olmadığı cennetin kapısında bekleyeceğim" diye yazdı.
facebook-paylas
 Tarih: 28-02-2019 16:25:33  -   Güncelleme: 28-02-2019 16:28:33

Mısır'da İdam Edilen Gencin Kızına Yazdığı Mektup: Seni Cennetin Kapısında Bekleyeceğim

Ahmed Taha'nın kızı Leyla için kaleme aldığı duygusal mektup ve eşi ve kızının duruşmalar sırasındaki fotoğrafları sosyal medya kullanıcıları tarafından "Leyla'nın laneti" etiketiyle binlerce kez paylaşıldı. Kızına yazdığı mektupta Ahmed Taha, "Seni veda ve ayrılıkların olmadığı cennetin kapısında bekleyeceğim" diyordu. Mısır'da geçen hafta idam edilen 9 gençten biri olan Ahmed Taha Vahdan'ın küçük kızı Leyla'nın mahkeme salonundaki fotoğrafları geçen hafta sosyal medyaya damgasını vurdu. Ahmed Taha'nın kızı Leyla için kaleme aldığı duygusal mektup ve eşi ve kızının duruşmalar sırasındaki fotoğrafları sosyal medya kullanıcıları tarafından "Leyla'nın laneti" etiketiyle binlerce kez paylaşıldı.

 

Mısır'ın başkenti Kahire'de 2015'te Başsavcı Hişam Berekat'ın konvoyuna düzenlenen bombalı saldırıdan sorumlu olmakla suçlanan 9 genç hakkında verilen idam cezası 20 Şubat'ta infaz edildi.

 

İdam edilen 9 gençten biri Müslüman Kardeşler Teşkilatı (İhvan) Rehberlik Konseyi Başkan Vekili Muhammed Taha Vahdan'ın oğlu Ahmed Taha Vahdan (30) idi.

 

Ahmed Taha, Rana Ceriş ile evlendikten kısa bir süre sonra Şubat 2016'da ortadan kayboldu. Kendisinden bir ay boyunca haber alınamadı. Bir ay sonra Ahmed Taha'nın Kahire'nin güneyinde yer alan ve Mısır'ın en sıkı korunan cezaevi olarak bilinen Akrep'te tutulduğu öğrenildi.

 

Zorla alıkonulan Ahmed Taha, Akrep Cezaevi'nde 7 ay hücre hapsinde tutulduktan sonra kendisini, 2015 yazında düzenlenen bombalı saldırı sonucunda öldürülen Hişam Berekat davası sanıkları arasında buldu.

 

Belki de tek suçu babasının İhvan gibi Mısır'ın en köklü teşkilatının yönetici kadrosunda yer alması olması olan Ahmed Taha, 2013'te yapılan darbeden sonraki süreçte hiçbir İhvan yöneticisinin idam edilmediği ülkede idam edilen ilk teşkilat yöneticisi oğlu oldu.

 

Ahmed Taha, güler yüzlü bir gençti. İdam cezasının infaz edilmesinin ardından cenazesi adli tıp kurumundan alındığında da yüzünde aynı gülümse vardı. Doğduğu İsmailiye kentine götürülerek yüzündeki gülümseme ile orada defnedildi. Rejimin tüm yıldırma ve korkutma çabalarına rağmen cenazesine binlerce kişi katıldı.

 

İdamdan önce kızına duygusal mektup

 

İki yıl süren gözaltı, zindan, hücre hapsinin yanı sıra ailesi ile avukatının ifade ettiğine göre işkencelerini de sona erdiren idamından önce Ahmed Taha, küçük kızı Leyla'ya bir mektup yazdı.

 

Mektubunda, şöyle seslendi kızına:

 

Kızım...Babasının sevgilisi biricik kızım...Şunu iyi bil ki baban hiçbir suç işlemedi. Benim derdim seni korumak ve sana seni koruyacak bir vatan bırakmaktı, büyük bir hapishane değil. Sana son kez sarılamadığım ve o masum yanaklarından öpemediğim için beni affet. Seni veda ve ayrılıkların olmadığı cennetin kapısında bekleyeceğim. Kıymetlim benim, seni seviyorum.

 

Küçük Leyla büyüyüp yıllar sonra bu mektubu okuduğunda babasını Sisi rejiminin idam ettiğini anlayacak.

 

  Bu haber 156 defa okunmuştur.   Editör: Harun Ceylan
Etiketler
  Kaynak: haksozhaber.net

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER GÜNDEM Haberleri
  HABER ARŞİVİ
  HAVA DURUMU
  NAMAZ VAKİTLERİ
  HABER ARA
YUKARI YUKARI