Bugun...
SON DAKİKA

Mücahid Gültekin'den İstanbul Sözleşmesi ve LGBT meselesi

Afyon Kocatepe Üniversitesi Öğretim Üyesi ve İslami analiz yazarlarından Mücahid Gültekin hoca sosyal medya hesabında LGBT ve İstanbul sözleşmesinde gözlerden kaçan bir ayrıntıyı dile getirdi. Gültekin, "Meclis'in halka bu anlaşmayı feshetme borcu vardır" dedi.
facebook-paylas
 Tarih: 01-07-2019 12:25:34  -   Güncelleme: 01-07-2019 12:34:34

Mücahid Gültekin'den İstanbul Sözleşmesi ve LGBT meselesi

İSTANBUL SÖZLEŞMESİ

TBMM 24 Kasım 2011'de tarihinde nadir görülen "uzlaşı"lardan birine sahne oldu. 

 

O gün İstanbul Sözleşmesi (Tam ismi: Kadınlara Yönelik Şiddet ve Aile İçi Şiddetin Önlenmesi ve Bunlarla Mücadeleye İlişkin Avrupa Konseyi Sözleşmesi) oylanacaktı. AK Parti, CHP, MHP ve HDP milletvekileri Meclis'teki yerlerini almıştı. CHP adına Gülsün Bilgehan sözleşmenin "çok önemli" olduğunu, "Türkiye'nin bunu kabul etmesinin Avrupa Konseyi üzerinde olumlu izlenim bırakacağını" söyledi. Sonra Pervin Buldan çıktı ve HDP grubu olarak İstanbul Sözleşmesi'ni onayladıklarını belirtti. Ardından MHP adına Mehmet Şanver konuştu. "Kadının özne olduğu her konuda Meclis birlikte hareket etmeli" dedi. Sonra AK Parti adına Nurettin Canikli çıktı ve Sözleşme üzerinde sağlanan görüş birliğinden memnuniyet duyduğunu belirtti. 

 

İstanbul Sözleşmesi o gün 246 kabul "sıfır" ret oyuyla Meclis'ten geçti. LGBT'nin LGB'si hukuk hiyerarşisinin en üstündeki metne işte böyle yerleşti; ulusal bir uzlaşıyla. 

 

Aynen NATO'ya girişimizde olduğu gibi (404 kabul oyu, "sıfır" ret),

 

Aynen IMF'ye girişimizde olduğu gibi (305 kabul oyu, "sıfır" ret)... 

 

Ülkemizin askerini, ekonomisini Batı'ya bağlayan Meclis'in ahlakımızı da Batı'ya bağlama hakkı yoktur. Bugün bu Meclis'in halka, kabul ettikleri bu sözleşmeyi iptal etme borcu vardır.

  Bu haber 334 defa okunmuştur.   Editör: Harun ceylan

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER GÜNDEM Haberleri
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
  HABER ARŞİVİ
  HAVA DURUMU
  NAMAZ VAKİTLERİ
  HABER ARA
YUKARI YUKARI