Bugun...
SON DAKİKA

Sosyal Medyadan Gelen Tepkiler Üzerine MEB, YOGA Dersini İptal Etti

Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürü Anıl Yılmaz, "Fit21 By Ece Vahapoğlu" firmasının çocuk yogası etkinliğine dair yazısını tüm illere gönderdi.
facebook-paylas
 Tarih: 15-02-2019 17:44:06

Sosyal Medyadan Gelen Tepkiler Üzerine MEB, YOGA Dersini İptal Etti

Milli Eğitim Bakanlığı 6 Şubat 2019 tarihi itibariyle tüm il milli eğitim müdürlüklerine yoga yapılması yönünde bir yazı gönderdi. Bazı dini dernek ve vakıfların 'tepkisi' üzerine giden yazının iptal edildiği bilgisi iletildi. 

Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürü Anıl Yılmaz, "Fit21 By Ece Vahapoğlu" firmasının çocuk yogası etkinliğine dair yazısını tüm illere gönderdi.

Yazı üzerine bazı dini dernek ve vakıflar açıklama yaparak, yogaya eğitimine karşı geldi. "Yoga sadece bir meditasyon, dinlenme ve zihinsel arınma uygulaması olmayıp aynı zamanda inanç ve dini boyutu olan Hint ve Uzak Doğu menşeli bir inanç ritüeli olmasının yanı sıra, putperest inançların yaygın olduğu bir coğrafyaya ait bir kültür unsurudur" ifadelerini kullanarak yapılan açıklamanın ardından yazının iptal edildiği bilgisi illere iletildi. 

Akit'ten Abdurrahman Dilipak, Yeni Şafak'tan Hayrettin Karaman gibi isimler de yoga eğitimine karşı yazılar kaleme aldılar. Dilipak, "MEB çocuklarımıza seçmeli olarak yoga dersleri de verecekmiş. Tamam ardından Transandantal Meditasyon da olsun. Maharishi Mahesh Yogi bu konuda en iyilerden biri!? Aslında niye uzatıyoruz ki “Zen Buda” derslerine de başlayın bitsin bu iş" derken, Karaman, haberi paylaştığı köşesinde yoga hakkında daha önce kaleme yazıyı paylaştı.

İSTANBUL SÖZLEŞMESİ 

ETCEP, temelinde eşcinsellik olan bir uygulama ve proje idi, Yoga dersi de kültürümüze ve dinimize ders değerleri barındıran putperest bir inanışın ibadeti, fakat dersi verecek olan Ece Vahapoğlu, EŞCİNSELLİĞİN konusunun işlendiği romanın yazarı. Öyle ya da böyle Avrupa'ya entegre olma gibi bir gaye güdüldüğünden ötürü İstanbul Sözleşmesi iptal edilmediği müddetçe bu tür uygulamalar ve projeler farklı isim altında bizlere sunulmaya devam edilecektir.

O yüzden yılanın başını ezmek gerekir, yani esas hedef İstanbul Sözleşmesi olmalıdır. 

  Bu haber 325 defa okunmuştur.
Etiketler

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER GÜNDEM Haberleri
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
  HABER ARŞİVİ
  HAVA DURUMU
  NAMAZ VAKİTLERİ
  HABER ARA
YUKARI YUKARI