Bugun...


Leyla Deveci

facebook-paylas
ŞEYTANIN ÖDÜL MADALYASI!
Tarih: 08-07-2018 20:19:00 Güncelleme: 08-07-2018 20:48:00


İzzet, şerefli bir yoldur. Müslümanın kat etmesi gereken yollar bitmez. Bir kişinin yaptığı ile ne olur diye düşünmeyin. Şayet bir dava insanı, İslam’ın yücelmesi adına savaşmıyorsa o, kendisini yüceltmek için savaşıyordur. Hâk için verilen mücadele bir saltanat uzantısı değil, esaslı bir direniştir.

 

Niçin yola koyulduğunuzu çok iyi idrak etmelisiniz. Çıktığı yolun adı hicret olup, niyeti ise “Ümmü Kays” diye anılan bir kadın ile evlenmek olan adama: Allah’ın muhaciri değil, Ümmü Kays’ın muhaciri deniliyordu.

 

Yani sizler, neyi neden yaptığınızın bilincin de olun. Zira, Allah’ın rızasını gözetmeyen birinin hicreti; Allah’a değil, Şeytan’ın ödül madalyasına ulaştırır. Affetmek Allah’a, hatalar ise insana mahsustur. Lakin bilmelisiniz ki, sürekli hatalar biriktirecek heybemiz yok bizim.

 

Düşünün!
Gölge veren dev bir çınarın altında klavuzu kaybetmiş bir yolcu ve biri de var ki; aslan ininde vakar bir insan… Dünya, gölge veren dev bir çınarsa siz klavuzu kaybetmiş bir yolcu olmayın. Direniş gönülden kopan bir haykırış ise, siz aslan inini andırın. Müslümanları, tevazu gösterdikleri için aşağılayan insanlara karşı vakar bir insan olmayın!

 

Kalbinizde yeşerip çiçek açan hidayetiniz size rehber,
Bileginizdeki kuvvet zalimlere karşı siperiniz olsun.
Ve ayaklarınız, bırakın bu yolda dikenlere feda olsun.

Şeytanın ödül madalyası, hakkı Allah rızası için yüceltmeye çalışan dava erlerine degil; nefsini hak ile yüceltme niyetinde olan insanlaradır. Allah’ın “çok güzel” dediği bir cennet varken, Şeytan’ın dünyalık ödül madalyası ile harcanmayın.

 

Koparın zevkleri beş para etmez dünya zincirlerinizi! Zalimin zulmüne dur demek için hicret edin gerekiyorsa yalın ayakla!
Paramparça etsin imanınız şeytanın ödül madalyasını! Çünkü sizler, Allah’ın yeryüzündekı askerlerisiniz.
Şerefli bir müslümanın, zalime sıktığı kurşun onun dünyadaki ödül madalyasıdır çünkü; Allah onu zalime kurşun sıkmak ile nimetlendirmiştir. Daha kötüsü zalime meyletmektir, bu da Seytan’ın madalyasına meyletmektir.

 

Samimi bir teslimiyet,
Allah için edilen bir niyet,
Sönmeyecek bir direnişin tam kalbidir.
Ruhunuz Allah’a kavuşmadan, kalbiniz Allah’a hicret etsin!

 

Samimî bir niyet ile direnişin kalbine hicret edelim.

 

Selam ve dua ile…

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR
HABER ARA
YUKARI