Bugun...
SON DAKİKA

Daha Ne Zamana Kadar Sürecek Bu Uyku?

 Tarih: 26-03-2019 16:20:00  -   Güncelleme: 27-03-2019 12:44:00
Mehmet Rençber

Bugün Müslüman kadınların başlarına fosfor bombalarını yağdıranlar, bugün yaşlı annelerimizin sinelerinde acılar ekenler, çocuklarımızın oyun yerlerine nükleer bombalar bırakanların zülmü bizi hala rahatsız etmiyor mu ? Hala da mı çok uyku uyuyacağız. Hala da mı rahat uyuyacağız. Yatacak yatakları, başlarını koyacak yastıkları olmayanlar hala aklımıza gelmeyecek mi? Bu karanlık bir yoldur. Bir kaçımız müstesna hepimiz bu yolda özgür değiliz, aksine esaret altındayız. Uyanmanın vakti gelmiş bulunuyor. Artık çalışmak vaktidir. Dua vaktidir. Duyurmak vaktidir. Elimizden geleni yapma vaktidir.

Hala tıka basa midelerimizi yemekle fesada boğuyoruz.

Aylardır çadır kentlerde, yıkılmış evlerde yabani otlarla karınlarını doyuranlarımız var. Bu bizi neden hala rahatsız etmedi? Bebeklerimizin süt bulamadığı için ölmesini iki gözlerimizle izleyebilir miyiz? Şuan nasıl olurda izleyebiliyoruz. Ümmetin başına zulüm yağıyor, iki gözlerimiz görmüyor. Bu atan kalbimiz rahatsızlık duymuyor.

Artık zamanlarımızı ne zamana kadar Zinaya teşvik eden Cahiliye dizilerini izlemekle, futbol maçlarınını izlemekle, yani kısacası; faydasız işlerle heba edeceğiz? Yanı başımızda her gün bir bacımızın arzına geçilirken daha ne zamana kadar gözlerimiz kendini hakim olacak ? Neden ağlayamıyoruz? Yoksa kalplerimiz tamamen mi katılaştı? Artık uyanma vaktidir. Bedenimizden bir uzvumuz koparılıyor, ayağımızı kaybediyoruz, kolumuzu, gözlerimizi kaybediyoruz da bize ne diyoruz !!!! Bunu deme hakkına sahip değiliz !!!!

Artık Katlanacak gibi değiliz. Ruhsuz bir cesetten başka birşey değiliz. Artık ruhun bedene iadesine geçilmeli, ruhumuzu nerede unuttuysak geri getirmek zorunda olmalı, uyanmalı uyandırmalıyız. Bir kardeşiniz olarak bu nasihatleri kendime evvela yaptım, kabul edersiniz aynısını gıyabında sizlere yapıyorum ey müslümanlar.

  Bu yazı 548 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
YUKARI