Bugun...


Muzaffer Yeşil

facebook-paylas
FLAKKA: Dünya Nüfusunu 500 Milyona İndirme Projesi! (mi?)
Tarih: 28-10-2017 13:25:00 Güncelleme: 28-10-2017 13:25:00


Flakka Nedir ?

 İlk vakaların 2011 yılında görülmüş olmasına rağmen son günlerde gerek Sosyal Medya’da gerek  Görsel  Medya’da sıkça rastladığımız ve ülkemizde de birkaç vakanın görüldüğü Flakka nedir birlikte tanıyalım. Öncelikle görünüm itibariyle banyo tuzunu andıran Flakka sentetik uyuşturucular içerisinde en güçlü olanlardan birisi. Başta İstanbul olmak üzere birçok şehirde vakalarına  rastlanan bu uyuşturucu madde kullanıcıyı adeta zombiye çeviriyor. Zombi hapı olarak adlandırılmasının sebebi de tamamen bu yüzden.  Bonzai den daha ucuza satıldığı için bağımlı gençler Flakka’ya  yöneliyor. Kullanan kişiye aşırı güçlü hissi veren Flakka bunun yanında halüsinasyonlara sebep olarak kullanıcıyı saldırganlaştırıyor. Hatta örnekleyecek olursak Amerika’da gerçekleşen bir vakada Flakka,  kullanan bir bağımlıyı ev arkadaşının beynini yiyebilecek derecede aşırı saldırgan bir hale getirmişti. Flakka ucuz olması, kolay elde edilebilmesi  ve hızlı etki eden bir madde olması dolayısıyla bağımlıların ilgisini çekiyor. Flakka ismi verilen bu madde içeriğinde  ‘Alpha – PDP’ isimli kimyasal bir uyarıcıyı barındırıyor.

 

Flakkanın Semptomları

Flakka kullanımının Delirium denen ve nadir olarak görülen aşırı güçlü yan etkide kaygı, Halüsinasyonlar, Disoryantasyon, Yüksek Vücut Isısı, ağrıya ve acıya duyarsızlık ve Hiper – Saldırganlık görülüyor. Sosyal Medya’ya düşen videolarda görüntülenen zombi etkisi ve et yeme gibi semptomlar ise henüz bilimsel bir dayanağa sahip değiller.

 

Flakka Aslında Biyolojik Silah Mı?

Günümüzden çok geriye binlerce yıl öncesine gidersek savaşların İlkel Silahlar ( Yay-Mızrak Vb ) öncülüğünde yapıldığını görürüz.  Zaman içerisinde Ok ve Mızrak;  Gastrafates, Mancınık, Havan Topu vb . şekilleri alarak evrimleşmeye hızlı bir şekilde devam etmiştir. Köylerin, Kalelerin ve Şehirlerin savunma ihtiyaçlarının artması, yeni yerleri ele geçirme arzusu geçmiş dönem insanlarını kullanmış oldukları silahları sürekli geliştirme eylemine itmiştir.  Geçmişten 20. yüzyıl  ikinci çeyreğine kadar savaşlar konvansiyonel silahlar eşliğinde yapılmaktaydı.  20. yüzyıl  ikinci çeyreğin başında, 1. Dünya Savaşı bittikten 15 sene sonra  Nükleer Silahların yayılımı başladı. İlk Nükleer Silah 2. Dünya Savaşının sonlarına doğru Amerika Birleşik Devletleri  tarafından Japonya’ya karşı kullanıldı.  2. Dünya Savaşının sona ermesinin ardından, savaşa fiilen  katılmış ve savaşa fiilen katılmamış olsalar da tahribata uğramış ülkeler aynı yüzyıl içerisinde yaşanmış olan 2 Dünya Savaşının yaralarını sarmaya çalışırken Dünya iki bloğa bölündü.  Doğu Bloğunda SSCB ve güdümündeki ülkeler, Batı Bloğunda  ABD  ve güdümündeki ülkeler.  Soğuk Savaş Döneminde yaşanan Kore Ve Vietnam Savaşlarında ilk Kimyasal Silahlar (Napalm, Portakal Gazı)  ABD tarafından kullanıldı. Yıl 1991 SSCB dağıldı. Yerine Rusya Federasyonu kuruldu ve SSCB’ye bağlı devletler birer birer bağımsızlıklarını ilan ettiler.  20. yüzyıl son çeyreğine gelindiğinde Dünyanın tek süper gücü vardı artık ABD.

20. yüzyıl sonlarından 21. yüzyıla, yani günümüzü de kapsayan süreç içerisinde yeni bir tehlike baş gösterdi. Biyolojik Tehlike. Siz onları bu isimlerle (Sars, Ebola, Kuş Gribi, Domuz Gribi, ) tanıyor olabilirsiniz. İsimlerini taşımış oldukları virüslere dayanarak alan bu salgın hastalıklar aslında 21. yüzyılın gelişmiş Biyolojik Labaratuvarlarında üretilmiş kitle imha silahlarıdır. Ve Flakka (Zombi Hapı)  bu türün evrimleşmiş son ürünüdür. Tek farkla. Şuana kadar çıkan diğer salgınların kaynağı ABD (Batı Bloğu) iken Flakka’nın çıkış yerinin Rusya ve Çin (Doğu Bloğu) olduğu düşünülmektedir. Flakka’nın ilk kurbanlarının ABD’de görülmeside tezimizi doğrular niteliktedir. Temelde bu iki güç bu eylemleri  birbirlerini sindirme adına yapmış gözükselerde asıl amaç Dünya nüfusunu azaltmaktır. Konuyu biraz açalım;

Komplo teorisyenleri ABD’nin Georgia eyaletinde bulunan Elberty County kentinde 1979 yılında inşa edilen Georgia Guidestones anıtında 8 modern dil ve 4 antik dilde yazılmış 10 maddenin “yeni dünya düzeni”nin kuralları olduğunu söylüyor. Bu maddelerden en dikkat çekeni ise ilk madde. Nedir ilk madde;

 İnsan nüfusunu daima doğa ile uyumlu olarak 500.000.000’un altında tut. Bu maddeden çıkardığımız sonuçlar;  son dönemdeki savaşlar, toplu katliamlar ve salgın hastalıkların (varsayımsal bile olsa) neden oluştuklarını açıklamaya yetiyor.

 

Yapılması Gerekenler

Özetleyecek olursak Dünya’da birtakım güçlerin nüfus azaltmaya yönelik politikalar izlediği aşikardır. Uyuşturucu olarak gördüğümüz maddeler de salgın hastalıklar kadar tehlikelidir. Toplumumuzu bilinçlendirmek adına adımlar atmalı, bağımlı gençleri bağımlılıklarından kurtararak topluma yeniden kazandırmalıyız. Ebeveynler üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmeli, Ülke çapında ebeveynleri biinçlendirmek adına seminerler yapılmalı. Özellikle küçük yaşta ki çocukların bu tarz maddelere bulaşmaması için adımlar atılmalıdır.

Selam ve Dua ile..

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR
HABER ARA
YUKARI