Bugun...Çukurca Müftüsü Yunus Sanır Vefat Etti: İlim Ehli Bir Zattı

Geçtiğimiz gün Hakkari Çukurca müftüsü Yunus sanır kardeşimizin elim bir kaza sonucu vefat haberini aldık.

facebook-paylas
Güncelleme: 27-09-2018 15:55:17 Tarih: 27-09-2018 09:44

Çukurca Müftüsü Yunus Sanır Vefat Etti: İlim Ehli Bir Zattı

 

Geçtiğimiz gün Hakkari Çukurca müftüsü Yunus sanır kardeşimizin elim bir kaza sonucu vefat haberini aldık.
Vefatının ardından sosyal medyada kendisini birebir tanıyıp sevenler ve sosyal medyadan tanıma fırsatına nail olup takip edenlerden kendisine dair sevgi dolu satırlara şahit olduk.

Gördük ki kendisinin İslam diye bir derdi var, İlim peşinde koşan bir kardeşimiz. Rabbimiz onu şehitler makamına alsın, kalan yakınlarına da sabır ihsan eylesin.

İşte merhum Yunus Sanır'ın ardından sosyal medyada kendisine dair yazılanlar...

 

İbrahim Halil Er : İnnâ lillâhi ve innâ ileyhi râciûn. 
Değerli bir genç arkadaşımızı trafik kazasında kaybettik. 
Daha yeni Hakkari Çukurca Müftüsü olmuştu ve heyecanlıydı. İlim sahibiydi ve ilmi birikim alanında kendisinden çok beklentilerimiz vardı. Yazacağı kitaplar konusunda görüş alışverisinde bulunuyorduk. Özellikle bir akaid kitabı yazmak istiyordu ve bunu konuştuk. Ayrıca radyo programı yapacaktı ve bunun içeriğini tespit ettik. Bunun gibi bir çok ilmi meselelerde görüş alışverişinde bulunduk.
Yüzyüze hiç görüşmedik ama sanalda çok görüştük ve çok ilmi konuşmalar yaptık msn'de. 
Yunus Sanır kardeşimin vefatını teessürle öğrendim. Allah gani gani rahmet eylesin. Yakınlarına da sabrı cemil versin.

 

Harun Çetinİstanbul'da iken misafir ettiğimiz Çukurca'ya müftü olan Yunus Sanır Hocaefendi kardeşimiz Urfa'da vefat etmiştir. Cenab-ı Hakk rahmetiyle muamele eylesin, taksiratını affeylesin, kabirde ve mahşerde mesrur ve mutlu olanlardan eylesin. Bizlere de ibret alıp, âlemdeki faniliği idrak edip, bir müminin çıkabileceği en yüksek manevi makam ney ise, ona ref olunmuş bir şekilde ruhumuzu teslim etmeyi nasip ve müyesser eylesin. 

 

 

Ömer Şavlığ: Allah sana rahmet eylesin kardeşim. Çok erken gittin. Daha yapacak çok hizmetin vardı. Gayretine, samimiyetine, ilme ve âlime olan düşkünlüğüne biz şâhittik. Rabbim seni Cenneti’ne alsın. Allah bizi Cennette buluştursun.

 

Emre Eroğlu: İnnâ lillâhi ve innâ ileyhi râciûn.
Selâm hukukuyla da olsa tanıdığım ve muhabbet duyduğum Yunus Sanır ağabey trafik kazası sonucu vefât etmiş. Ziyadesiyle üzüldük. Dua edelim kendisine ve ailesine...
Rabbim mağfiret etsin.

 

Zekai Eramil: Sosyal Medyanın bize kazandırdığı nadide faidelerden olan .
İlim ehli İlminden çoğu zaman istifade ettiğimiz Yunus Sanır ağabeyimiz (çukurca ilçe müftüsü hocamız) Trafik kazası sonucu rahmetı rahmana kavuşmuştur .
Rabbım rahmetıyle muamele eylesın .

Alimin ölümü Alemin ölümü gibidir .

Kolay yetişmiyor böyle neferler . Rabbim ilim ehline güç kuvvet versin . 
Şefaatlerine bizleri nail eylesin .
Ruhları içun 3 ihlas 1 fatıha okuyalım inşaAllah.

 

Abdulkerim Temizcan: Kendisini Allah için sevdiğim Elazığ'da yüz yüze görüşme fırsatı bulduğum  ve zaman zaman telefonda iştişare ettiğimiz  kıymetli Yunus Sanır hocamızın trafik kazası sonucu vefat ettiği haberini üzüntüyle almış bulunmaktayım إنا لله وإنا إليه راجعون Allah rahmet eylesin.
Yakın zamanda Hakkari Çukurca müftüsü olarak atanmış, büyük idealleri ve hedefleri vardı.  Son  görüşmelerimizde  bitirmeye az kalan kitap çalışmasından, ilçeye açmayı hedeflediği okuma kurslarından ve yakında başladığı radyo proğramından bahsetmişti. Rabbim hizmetlerini kabul buyursun Ailesine evladına ve sevenlerine  sabrı cemil ihsan eylesin.

 

Beraat Yılmaz: Çukurca müftüsü kıymetli Yunus Hocamız bir trafik kazası sonucunda vefat etmiş. Kendisinin ilminden istifade ediyorduk. Şakacı, hoş bir insandı. Mevla rahmet eylesin. Allah kalanlarına sabır ihsan eylesin. El - Fatiha..

 

Mahmut Arslan : Allah Yunus Sanır hocamıza rahmet eylesin. Kendisi elîm bi olay sonucu trafik kazasında vefat etmiştir. Kendisi yeni Çukurca Müftüsü olmuştu. Allah havz-ı kevserde buluşmayı nasip eylesin.

 

 

Şanlıurfa İl Müftüsü İhsan Açık’tan alınan bilgiye göre kaza, akşam 18:30 sularında, kendi aracıyla Bozova - Adıyaman istikametinde seyir halindeyken meydana geldi.

Bozova Adıyaman yolu üzerinde meydana gelen kaza sonucu müftü Sanır, olay yerinde vefat etti. Sanır'ın cenazesi önce özel bir hastaneye ardından Şanlıurfa Adli Tıp Kurumu’na kaldırıldı.

Eşi Kur’an Kursu Öğreticisi olan Sanır, henüz 20 günlük müftüydü ve 10 aylık bir bebeği vardı.

 

Kardeşimizin müftü olduktan sonra yapmayı planladığı programın listesi:

 
Editör: Harun Ceylan
Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM Haberleri

YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR
HABER ARA
YUKARI YUKARI