Bugun...


Muhammed Kağan

facebook-paylas
Bir Kudüs Fethi-1
Tarih: 10-12-2017 13:02:00 Güncelleme: 10-12-2017 13:02:00


Müslümanlar Kudüs’ü başkent ilan etmiş! Bunun için Kudüs’e, ortak bir ordu oluşturup birçok İslam Devleti kararıyla bir ordu kurmuşlardı. 

Tüm Avrupa ülkelerinde eylemler, notalar hatta  ambargolar havada uçuşuyordu! 
Amerika ve Yahudi Birliği Başkanlığı peş peşe açıklamalarda bulunuyorlardı: 
-Bu durum kabul edilebilir bir durum değil!

Batı ülkelerinin sokaklarında eylemciler Müslümanlara ağza alınmayacak küfürler sallıyorlardı. 

Bu arada Müslüman başkentlerinde sevinç gösterileri yapılıyor, sosyal medyada zafer naraları atılıyordu. 

Her İslam ülkesinden katılan askerlerle alınan ortak bir kararla Kudüs Müslüman Ordusu tarafından İsrail güçleri büyük bir mağlubiyet almış Kudüs kuşatılmaya başlanmıştı.  

Lakin Kudüs sokaklarında bu kez Müslüman ordusu arasında çatışmalar çıkmıştı.

Şia askerleri Mescid-i Aksa’da namazı ilk olarak kendi imamlarının kıldırmasını isterlerken sünni askerler bu duruma sert karşılık vermişlerdi. Sonunda Mescid-i Aksa’nın yamaçlarında çatışmalar çıkmıştı. Kudüs’ün doğusunda ise Suud askerlerine Yemenden gelen birlikler pusu kurup çatışma başlatmışlardı. Suriye askerleri Kudüs’ün kuzeyinden girmek isteyen Suriye isyancılarını gözaltına almaya başlamış, mukavemet edenleri de acımadan öldürüyorlardı. 

Türk ordusu PYD güçleri tarafından tuzağa düşürülürken Türkiye Pyd hedeflerine hava saldırısı düzenlemeye başlamıştı.

Mısır askerleri Sina’dan Gazze şeridine doğru kuşatmaya katılmak için büyük bir kara ordusunu sevk ederken yol üzerinde -Terörist olarak tanımladığı- Müslüman grupların intihar saldırılarıyla teyakkuza geçmişti. 

Libya da bu ittifaka katılmayı arzu ederken ayrılıkçılar başkentte peş peşe bombalar patlamaya başlamıştı. 

Kızıldeniz'e daha önce sinen korsanlar çeşitli baskınlar yapmaya yeniden başlamıştı.

Bu sırada Arap ve tabi Türkiye’nin çeşitli illerinde intihar saldırıları gerçekleşmeye başlamışken İstanbul’da silahlı saldırılar gerçekleştiriliyordu.
Bu saldırıları üstlenen Terör örgütlerinin bazıları: PKK,DEAŞ ve bazı radikal sol ve sağ örgütlerdi. 

AB olağanüstü toplantıyla tüm ticari ve ekonomik durumların Türkiye’ye karşı dondurulma kararı almış ve sınır kapıları kapatılarak ambargo kararları peş peşe ilan edilmeye başlanmıştı. 

Rusya Karadeniz’de deniz sahası sınırlarına kadar boğazların yakınlarına gelerek savaş gemilerini yanaştırmış ve Kudüs  önce Hristiyanların kutsal mekanıydı diyerek meydan okumaya başlamıştı. Rusya gaz akışını kesmiş ve ticareti durdurduğunu belirtmişti bile.

İncirlik gibi bir çok Amerika üstlerinde olağanüstü hal ilan edilip dışarıya karşı kapatılmış tehditler, notalar havada uçuşuyordu. 

Borsa sıcak para akışı durmuş bu sayede hızlıca tüm servetlerimiz yurt dışına bir gecede transfer ediliyordu. Türk ekonomisi yerle bir olmuşken diğer birçok İslam Devletleri'nde de durum iç açıcı değildi. 

İngiltere Kızıl Deniz'e uçak ve Destriyotlarını  sevk etmiş, Süveyş kanalı kapatılmıştı. İngiltere, Mısır’ın savaştan çekilmesini sert ültimatomlarla istiyordu.

Suudi Arabistan Kudüs Fetih Birliği'nden çekildiğini ilan etmeyi tartışırken  “Kafir Vehhabilerle aynı safta olmaktansa bu savaşa katılmayız” diyen Şia milis kuvvetleri ve “Şia kafirleriyle birlikte savaşmak kafirliktir." fetvası veren sünni bir şeyhe tabi bir grup Sünni bağımsız radikal örgütler aralarında çatışmaları sıklaştırmışlardı.

KUDÜS MÜ?

MÜSLÜMANLARIN ALİMLERİ BİRLEŞMEDEN MÜSLÜMANLAR BİRLEŞEMEZ.

MÜSLÜMANLAR BİRLEŞMEDEN DE BU EYLEMLER ANCAK KENDİ KENDİMİZİ KANDIRMAKTAN ÖTE DEĞİLDİR VESSELAM.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR
HABER ARA
YUKARI